n ВМРО – ДПМНЕ» ВМРО - Демократска партија за македонско национално единство

Пуштен во употреба новиот Дом на култура во Кисела Вода

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски заедно со министерката за култура Елизабета Канческа-Милевска и фадоначалничката на општина Кисела Вода Билјана Беличанец-Алексиќ денеска официјално го пуштија во употреба новиот Дом на културата во Кисела Вода .Кисела Вода – Кино“ (КВК).
Повеќе

Пуштен во употреба новиот Дом на култура во Кисела Вода

Груевски: Преку „Купи куќа за млади“ досега остварен сонот на 13 семејства

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски денес истакна дека преку проектите „Купи куќа, купи стан“ и „Купи куќа за млади“ над 900 семејства кои претходно немаа свој дом, обезбедија кров над глава.
Повеќе

Груевски: Преку „Купи куќа за млади“ досега остварен сонот на 13 семејства

Груевски: На прво место е државата и народот и нејзините интереси, по цена да се жртвуваат и партиски интереси

Од почетокот на 2015тата до денес, ВМРО-ДПМНЕ и Македонија се нападнати со специјални средства, а СДСМ ја има добиено улогата да одглумат вешт напаѓач. Слабо ја вршат таа улога порача лидерот на ВМРО-ДПМНЕ на 25-та Конференција на УМС на ВМРО-ДПМНЕ.
Повеќе

Груевски: На прво место е државата и народот и нејзините интереси, по цена да се жртвуваат и партиски интереси

Груевски објави 5 нови инвестиции

Ни требаат уште нови работни места, ни требаат и повисоки плати и стандард, ни требаат нов напредок и ново намалување на невработеноста. Економскиот тим на владата работи силно на ова, рече денеска претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, на денешната 25 Конференција на УМС на ВМРО-ДПМНЕ.
Повеќе

Груевски објави 5 нови инвестиции

Нелоски: Младите порачуваат „НЕ СМЕ НАИВНИ“ и токму младите ќе го зададат последниот удар на изборите

25 години УМС на ВМРО-ДПМНЕ прави разлика, 25 години поставува нови стандарди , 25 години работиме за интересите на младината. Со политиката на ВМРО-ДПМНЕ но најмногу благодарение на нашиот лидер Никола Груевски, денес младите стојат рамо до рамо со младите од Европа, порача претседателот на УМС, Владимир Нелоски.
Повеќе

Нелоски: Младите порачуваат „НЕ СМЕ НАИВНИ“ и токму младите ќе го зададат последниот удар на изборите
Факт на денот

„Реконструирана е и пуштена во употреба делницата Сурдулица-Радичево, во вредност од 455 милиони денари."

Мобилни апликации

Соопштенија

Видео