05.01.2024

Стоилковски: Арсовска нека сработи нешто за скопјани наместо да се надева на потписи од ДУИ и СДС за формирање на партија

На денешната прес конференција портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски одговарајќи на новинарско прашање во однос на најавата на Арсовска за формирање на партија истакна дека Арсовска треба прво да сработи нешто за скопјани наместо да се надева на потписи од ДУИ и СДС.

„Прво Данела Арсовска нека сработи нешто за скопјани наместо да се надева на потписи од ДУИ и СДСМ за формирање на партија“ нагласи Стоилковски.