02.08.2023

Оддаваме почит на хероите од двата Илиндена 

Почитувани делегација предводена од Марија Митева портпарол и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Рашела Мизрахи пратеник и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ и Бојан Христовски претседателот на Градски Комитет на ВМРО-ДПМНЕ, денеска по повод државниот празник 2-ри Август -Илинден положија свежо цвеќе пред споменикот на АСНОМ (Парк Жена борец), споменикот на Никола Карев (пред Собранието на Република Македонија), како и пред споменикот на првиот претседател на Президиумот на АСНОМ Методиј Андонов Ченто (Плоштад „Македонија“).