11.11.2023

Мицкоски: Ќе одам за носител во првата изборна единица и ВМРО-ДПМНЕ ќе има голема победа

Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ во интервју за порталот Република запрашан на прашање во која изборна единица ќе биде носител на парламентарните избори јасно одговор  дека тоа ќе биде изборната единица 1.

-Јас сум роден во Скопје, тука сум израснат, живеам во општина Карпош, општина Карпош е дел од изборната единица 1 и логично е тоа да биде практично единицата во која што би ја предводил листата на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата, потенцираше претседателот Мицкоски.