Мицкоски: Идната Влада на ВМРО-ДПМНЕ за општина Брвеница за својот четиригодишен мандат ќе издвои 7 милиони и 200 илјади евра за проекти, Македонија ќе има рамномерен развој низ целата територија

/

Почитувани,  Денеска на покана на градоначалникот на општина Брвеница, сум овде во општина Брвеница. И од ова што го кажа Јоцо, и од она што го видовме, и она што ќе го видиме, можам да кажам дека навистина со малку ресурси се прават многу работи.  80% од ветеното од пред две години е веќе реализирано, […]

Read more »

Илиевски: Вкупно инвестирани средства во општина Брвеница по сите основи се над 100 милиони денари, ветеното во програмата го исполнив повеќе од 80 проценти, а не сум ни на половина од мандатот

/

Почитувани,  Благодарам за интересот што сте тука за да посведочиме за она што сме постигнале за жителите на општина Брвеница. Почитуван претседателе Христијан Мицкоски, почитувани гости со голема радост обзнанувам три големи проекти, реконструкција на улица од 1.223 метри, улица во вредност од 7 милиони денари во село Брвеница, реконструкција на улица од 1.252 метри […]

Read more »

Ако е толку очајна ситуацијата како што СДС вели, нека закаже избори, па тогаш ќе видат колку поразени ќе бидат

СДС наместо да пишува соопштенија полни со лаги и манипулации, нека си ги решат прво проблемите во својот двор. И ако е толку очајна ситуацијата како што СДС вели преку своите гласила, тогаш нека се осмели да закаже избори, па тогаш ќе видат колку поразени ќе бидат. Вознемиреноста на СДС секој ден се воочува и […]

Read more »

Комисија за здравство на ВМРО-ДПМНЕ: Позитивната листа е маркетинг на Владата на штета на граѓаните

ПОЗИТИВНАТА ЛИСТА E МАРКЕТИНГ НА ВЛАДАТА НА ШТЕТА НА ГРАЃАНИТЕ Додека за некои пациенти ги нема ниту основно потребните лекови во ЈЗУ и се приморани самите да си ги купуваат Додека Министерството за здравство помпезно ги најавуваше промените, но се уште ништо реално не направија за народот Додека министерот за здравство 10 дена се шета […]

Read more »

Власта со таканаречениот „солидарен данок“, сака да ги одере фирмите, за да има повеќе пари за криминални тендери

Наместо да се бори против сивата економија, владата со новиот данок ќе земе арач од лојалните фирми на државата, кои си ги плаќаат редовно даноците, а со тоа дополнително ќе ја стимулира сивата економија. Ваквата мерка не е солидарност туку арамилук. Со новиот данок, каде е предвидено дупло оданочување на компаниите, не се опфатени компании, […]

Read more »

Мицкоски: Целта на оската е носење на уставни измени под бугарски диктат, тие нема да поминат, Македонија е над се

Со пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата сме апсолутно истомисленици. Никогаш јас не сум сакал да наметнам таков тип на авторитет, па сега некого да контролирам, управувам и така натаму, ниту пак некогаш додека сум претседател тоа ќе се случи. Ние овој став кој што го имаме како ВМРО-ДПМНЕ и како коалиција е заеднички став […]

Read more »

Мицкоски за ситуацијата со Груевски: Се прави дека ништо не знае и дека не е од овде, но има докази за оската за делување на ДУИ, СДС, Груевски, добро е да проговори за поделените УСБ материјали

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски говорејќи за ситуацијата со Груевски во интервју за Алсат М истакна дека Груевски сега се прави дека ништо не знае, но има докази за оската со ДУИ и СДС, а воедно е добро и да се проговори за поделените УСБ и документи.  – Има некои луѓе и политичари кои секогаш […]

Read more »

Мицкоски за средбата со Јанкуловска: Пораката е дека никој не е заборавен, таа е жртва на една силна политичка тортура

Тоа е редовна средба која што е со драг пријател, кој што долго време е таму каде што е. И ценам дека од средбата не треба да се гледа каква е пораката туку треба да се каже дека никој не е заборавен, истакна претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски при гостување во вестите на ТВ Алсат […]

Read more »

Јаревски: Власта е очајна и во такви услови превзема очајни чекори, ВМРО-ДПМНЕ е обединета, кохезивна и нема да отстапи од своите принципи и начела

Во вечерашната емисија „Само вистина“ на Канал 5 ТВ гостуваше пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Тони Јаревски кој што истакна дека власта е очајна и во такви услови превзема очајни чекори, и се обидува да направи штета но ВМРО-ДПМНЕ е обединета, кохезивна и нема да отстапи од своите принципи и начела. „Она што е суштински […]

Read more »

Алијанса за Албанците да не глуми спаринг партнер и да одговори до каде е случајот за куќите на Таравари и Меџити

Алијансата за Албанците иако е небитна како ланскиот снег, целосно губејќи го својот идентитет и претопувајќи се во ДУИ и делувајќи како нивен спаринг партнер, само ќе ја прашаме до каде е случајот со двете куќи едната на Арбен Таравари, другата на министерот Фатмир Меџити, дадени по багателна цена, од страна на пратеникот на ДУИ […]

Read more »