Прес центар

13.02.2019

Затоа што сменија име, можат да прават што сакаат?

Колумна на Александар Николоски, Потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ за Независен весник  
13.02.2019

Пратеничка на СДСМ си го вработила синот во МВР

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски – Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ
13.02.2019

Заев и СДСМ кукавички избегаа од избори затоа што знаат дека жестоко ќе ги загубат, а народот ќе ги казни за сите штетни политики

 Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Наум Стоилковски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ