Прес центар

18.12.2018

ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „За подобра Македонија“ нема да учествуваат во понатамошните фази на процесот за измени на Уставот

Интегрален текст од изјава за медиуми - Антонијо Милошоски, Пратеник на ВМРО-ДПМНЕ во Собранието на Република Македонија
18.12.2018

Со Шилегов, Скопје само назадува- Градот ќе потроши над 6.5 милијарди денари, но нема слух за суштинските потреби на скопјани

 Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Јелена Жугиќ, Советник во Советот на Град Скопје од ВМРО-ДПМНЕ
18.12.2018

Средствата од буџетот за РЕК Битола наместо за инвестиции и нови проекти одат за вработување на блиски роднини на функционерите од СДСМ

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ
18.12.2018

Невиденото иселување е последица на економскиот дебакл на Заев, Анѓушев и Тевдовски, време е за оставки

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Владимир Ѓорчев
17.12.2018

СДСМ ништо добро не направи за граѓаните, се што ветија за се излажаа

Интегрален текст од изјава за медиуми на Владо Мисајловски, Потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ
17.12.2018

Во Свети Николе нема капитални инвестиции, Владата и локалната самоуправа не прават апсолутно ништо

Интегрален текст од изјава за медиуми на Владо Мисајловски, Потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ
17.12.2018

Фирмата СВ Инвест која се поврзува со Вице Заев добила 22 милионски тендер од РЕК Битола

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ
17.12.2018

СДСМ донесе црнила за граѓаните, Заев ја погази македонската економија, со намера да го држат општеството во заложништво

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Наум Стоилковски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ
15.12.2018

Заев и неговите министри ги разочараа граѓаните, имаме се помасовно иселување на младите од Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Владимир Ѓорчев, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ