Прес центар

19.10.2017

Ќе изградиме фабрика за дестилат и трајно ќе се реши проблемот на лозарите со пласманот на грозјето

Во однос на лозарите, јас имам еден конкретен проект кој е економски и стопански издржан, а тоа е изградба на погон или фабрика за дестилат, истакна кандидатот за...
19.10.2017

На 29 октомври ќе победи народот

На 29 октомври ќе победи народот, рече денеска на прес-конференција Митко Јанчев, кандидат за градоначалник на Кавадарци од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата.
19.10.2017

Улици и пешачки патеки, поддршка за младите и вложување во спортот во Гази Баба

Во следниот период ќе продолжи изградба на инфраструктурата во Железара, ќе продолжи и доизградба на пешачките патеки, најави кандидатот за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ...
19.10.2017

Зградите во Штип ќе добијат енергетски ефикасни фасади, на сметка на општината

Кандидатот за градоначалник на Општина Штип од ВМРО-ДПМНЕ продолжува да ги промовира своите проекти пред граѓаните. Тој денеска беше во посета на населбата Осми ноември...
19.10.2017

Костовски убедлив на дуелот против Смилевски

Додека Дарко Костовски, кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ за градоначалник на општина Бутел со факти и со промоција на своите проекти говореше во денешната дебата на Канал 5...
19.10.2017

Нè чека убедлива победа бидејќи имаме сериозна програма која ќе ја реализираме

Кандидатот за градоначалник на општина Бутел од ВМРО-ДПМНЕ, Дарко Костовски вечерва во дебатата со противкандидатот од СДСМ, Велимир Смилевски на телевизијата Канал 5,...
19.10.2017

Ќе продолжиме со градење на пешачко велосипедските патеки во Општина Гази Баба

За побезбедно движење на пешаците и велосипедистите, ќе продолжиме со градење на пешачко велосипедските патеки, пишува на својот Фејсбук профил кандидатот за...
18.10.2017

Трајковски најави низа проекти за Триангла: Завршување на атмосферската канализација и парно греење за секој ден

Кандидатот за градоначалник на Општина Гази Баба од ВМРО-ДПМНЕ, Тони Трајковски, денеска беше по посета на населбата Триангла, каде најави дека во наредниот период ќе...
18.10.2017

Радишани ќе добие нов голем модерен парк каде граѓаните ќе може да се релаксираат и да уживаат

Населба Радишани е на врвот на приоритетите на кандидатот за градоаначлник на Општина Бутел од ВМРО-ДПМНЕ Дарко Костовски кој денес посочи дел од проектите планирани да...