Прес центар › Прес

15.08.2018

Не е до времето зошто има комарци, ниту пак до размножувањето на кучињата скитници, туку до неспособноста на Шилегов

Интегрален текст од изјава за медиуми на Ирена Попова, советник во Советот на Град Скопје
14.08.2018

Власта е во обид да ја прикрие спрегата помеѓу веледрогеријата „Др. Пановски“ и ЈЗУ Клиниката за хематологија – Скопје

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Наум Стоилковски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ
14.08.2018

Владата на СДСМ удира по џебот на граѓаните со откажувањето на евтините летови на Wizz air

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на  Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ
14.08.2018

Шилегов е најнеспособниот градоначалник во модерната историја на Скопје

Интегрален текст од изјава за медиуми на Ирена Попова, советник во Советот на Град Скопје
13.08.2018

Рамковниот договор донесе мир, но денес повторно државата доживува порази

Интегрален текст од изјава за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ
13.08.2018

Егзистенција на производителите на слива е доведена во прашање, а власта предлага мерки кои нема да го решат проблемот

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Цветан Трипуновски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ
13.08.2018

СДСМ ја укинува т.н „банкарска тајна” која е основен принцип на приватност на секој еден граѓанин

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на  Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ
12.08.2018

Нема крај на скандалите и аферите поврзани со сомнежи за криминал, корупција и исцицување на државниот буџет од власта на СДСМ и Заев

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Наум Стоилковски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ