Прес центар › Интервјуа

26.09.2018

Со уставните измени стануваме бинационална творба

Интервју на Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски за порталот Независен
06.09.2018

Задоволство е кога знаеш дека правиш нешто за твојата генерација, твоите врсници и твојата татковина

Интервју со Лука Кржалоски, Претседател на УМС на ВМРО-ДПМНЕ за Кајгана 
07.07.2018

Мицкоски: Никогаш, ама баш никогаш нема да се согласам со овој капитулантски договор!

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју вели дека никогаш, ама баш никогаш нема да се согласи со овој капитулантски договор на СДСМ.
01.06.2018

Мицкоски ќе го собори Заев

Интервју на Игор Јанушев, генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ за Независен  
16.05.2018

Забрзано се засилува анти-владиното расположение кај народот

Интервју на Владимир Ѓорчев, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ за Прес24
15.05.2018

Лошите економски политики на Владата ќе доведат до зголемување на невработеноста

Интервју на Потпретседателот на ВМРО-ДПМЕ Александар Николоски за порталот Макпрес
14.05.2018

Новата визија која ќе ја понудиме ќе биде од младите за младите

Интервју на Лука Кржалоски, Претседател на УМС на ВМРО-ДПМНЕ за порталот fakulteti.mk
09.05.2018

Трагично е што крупни бандити влегуваат во Владата на високи позиции

Интервју на Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски за порталот Курир
23.04.2018

Власта ништо не работи, изминува цела година, а граѓаните се сведоци на нефункционална држава

Интервју на Златко Перински, шеф на кабинетот на Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски,за порталот Курир