Прес центар › Актуелно

14.11.2017

Не ја потценувајте интелигенцијата на народот и тргнете го европското знаменце од Законот за јазиците

Расправа за законот за јазиците во Собранието продолжи и денеска. Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Данев смета дека новата влада и начинот на донесување на...
13.11.2017

Кристално јасно е дека оваа ненародна власт не ја интересира што мисли народот во врска со името па и со јазикот

На денешната расправа за законот за јазиците во Собранието, пратеничката Ане Лашкоска тврдеше дека ако се земе во предвид изјавата на Зоран Заев во која тој кажува дека...
10.11.2017

СДСМ за 6 месеци потроши 600 милиони евра и ништо не направи!

Владата на СДСМ, веќе половина година покажува што значи неработа.
10.11.2017

Кога зборуваа за воздух не кажуваа дека ќе има казни за сиромашните

МАКЕДОНИЈАВЕСТИ Јовановски: Кога зборуваа за воздух не кажуваа дека ќе има казни за сиромашните! Нивните поенти за изборите беа воздухот и животот, небаре со кофи...
10.11.2017

Просечна плата паѓа, пензиите ги намалија, нема никакво придвижување

На сите им е јасно дека изборите  не беа фер и не беа демократски.  Бев присутен на гласачки места и видов се што требаше за се види, имаше и видео снимки за...
08.11.2017

Најавувањето за покачување на акцизата веќе почна да влијае кај меѓуградските автобуски превозници

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Слаѓана Митовска
02.11.2017

Албанците ќе се разочараат од СДСМ, ВМРО-ДПМНЕ ќе гради мостови кон албанскиот електорат

Првите што ќе се разочараат од оваа Влада се Албанците рече на вчерашното гостување на Топ Тема членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев.
02.11.2017

Заев е нарачател на истрагите на СЈО и ОЈО

Претседателот на Републичкиот изборен штаб на ВМРО-ДПМНЕ, Спиро Ристовски, во своето гостување во дневникот на ТВ Нова го коментираше настапот на премиерот Заев...