Прес центар

19.08.2017

Груевски срдечно пречекан во Могорче и Горно Косоврасти: Општина Дебар не го исполни ветувањето

Срдечен прием во убавото Могорче. Едно од главните барања на жителите беше реконструкција на патот кон ова населено место. И овој пат се заврши пред една година,...
19.08.2017

Најгорливиот проблем во Струга во последните месеци се дивата депонија и недостатокот на вода во цела општина

Во седиштето на ВМРО-ДПМНЕ денеска се одржа панел дискусија на тема „Струга плаќа за неодговорноста на локалната и централната власт“.
19.08.2017

Груевски во Скудриње: Асфалтиран е патот за селото- едно од многуте реализирани ветувања

Го посетив и Скудриње. Топло добредојде од жителите на ова населено место и искрен разговор на повеќе теми, напиша лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, кој денеска е...
19.08.2017

Груевски го посети Домот на култура во Ростуше кој се реконструира: Со жителите разговаравме за штетниот договор со Бугарија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски денеска го посети Ростуше каде се реконструира Домот на културата.
19.08.2017

Економијата сега стагнира, она што ја вади се странските компании кои ги донесе ВМРО-ДПМНЕ

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски денеска при посетата на мавровско-реканскиот крај изрази загриженост поради економската политика која ја води Владата на СДСМ...
19.08.2017

СДС никогаш ништо не направил за спортот

Соопштение до јавноста - реакција на реакцијата на СДС во врска со изјавата на Филип Ѓорѓиев
19.08.2017

Пензионерите не може да се манипулираат - СДСМ не ги зголемува пензиите, туку го спроведува законот

Еден посто зголемување на пензиите не е зголемување на пензиите, тоа е законско усогласување со пораснатите трошоци на живот. Значи СДСМ не ги зголемува пензиите, туку...
19.08.2017

Груевски во Жировница: Моите ветувања веќе се остварени и се користат, жителите во последниот период наидуваат на опструкции

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски денеска беше во посета на селото Жировница, каде разговарал со мештаните.
19.08.2017

Незаконски поставените функционери да си поднесат оставка

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Антонијо Милошоски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ
19.08.2017

СДС и Заев го укинуваат најавеното и планирано покачување на пензиите од 5%

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Нермин Теловска, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ