Прес

Се потврдија ставовите на ВМРО-ДПМНЕ дека случајот 27-ми април е...

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Игор Јанушев, Генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ
Прес

Безбедносна состојба е нарушена, полицијата реагира неколку дена...

 Интегрален текст од изјава за медиуми на Орце Ѓорѓиевски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ
Прес

Дали со лошото работење со економијата се доведени редовните...

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ   
Прес

Македонија победи на референдумот, граѓаните ја поразија оваа...

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Наум Стоилковски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ

Факти од нашата работа

22,9% невработеност

Невработеноста падна на историско најниски 22,9 отсто

90% повисоки пензии

За 10 години најниската пензија се зголеми за 90,32%

10 топ земји

Македонија во првите 10 држави во светот според Дуинг Бизнис

170K работни места

Отворени над 170.000 нови работни места од 2006 година

Колумни + интервјуа

Игра со Уставот

Колумна на Александар Николоски, Потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ за Независен весник

ПЛАНОТ “Б”

Колумна на  Димитар Димовски, Член на ИК на ВМРО–ДПМНЕ за Курир

Албанците и младите луѓе во земјава му кажаа НЕ на Заев

Интервју на Владимир Нелоски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ за порталот Република

Фото + Видео