Прес

Заев и Тевдовски со новиот Буџет паралелно со кој ќе биде воведен и...

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ
Прес

Неодговорноста на СДСМ дозволува еколошка катастрофа во Охридското...

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Лилјана Затуровска, пратеник во Собрание на Република Македонија
Прес

Матичните лекари и стоматолозите добија најлоши предлог договори од...

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Ленче Нелоска
Прес

Судиите во Апелациски да се издигнат над политичките нарачки и за...

Интегрален текст од изјава за медиуми на Наум Стоилковски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ

Факти од нашата работа

22,9% невработеност

Невработеноста падна на историско најниски 22,9 отсто

90% повисоки пензии

За 10 години најниската пензија се зголеми за 90,32%

10 топ земји

Македонија во првите 10 држави во светот според Дуинг Бизнис

170K работни места

Отворени над 170.000 нови работни места од 2006 година

Колумни + интервјуа

Гласот на младите е силен

Колумна на Јован Јаулески – в.д. претседател на УМС на ВМРО-ДПМНЕ за порталот Курир

Македонија го живее своето најцрно време, но на оваа власт ќе и се случи народ

Интервју на Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, за порталот Курир

И име менуваат и народ осиромашуваат

Колумна на Александар Николоски, Потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ за Независен весник

Фото + Видео