fbpx

Соопштенија

Ребаланс за грабеж на народни пари и доделување на тендери на партиските соработници

Соопштение до јавност

Факти на денот:

  1. Ребаланс за грабеж на народни пари и доделување на тендери на партиските соработници.
  2. Ден Дончев по основ на плати примил 50.000 евра од фирмата “Ремаркет” која е финансирана од австралиската фирма “Мегантик”.
  3. Пандемијата не стивнува, а СДСМ упорно повикува на изборен процес.
  4. Петре Шилегов потроши 530.000 евра народни пари за уредување тревник.

 

 


Со почит,

Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Последни новости