fbpx

Соопштенија

Бесими призна, Заев ќе ја зголеми трајно цената на дизелот за 4 денари со нов данок

Соопштение до јавноста, реакција на прес конференцијата на Фатмир Бесими

Бесими призна, Заев ќе ја зголеми трајно цената на дизелот за 4 денари со нов данок.

ВМРО-ДПМНЕ кажа, а СДСМ 2 дена молчи. Заев ќе го покачи дизелот за 4 денари. Од џебот на народот планира да собере 27 милиони евра за 6 месеци, односно 54 милиони евра за 1 година.

Народот ќе треба да ги плаќа и покрива долговите на Заев, кои настанаа заради поткупот и тендерите кои ги прави власта изминативе 4 години.

Бараме власта наместо да зголемува даноци и да удира по џебот на народот, да ги скрати непродуктивните трошења и бесцелните тендери со кои со народни пари се плаќа и двојно поскапо.

4 години СДСМ, 4 години украден живот. Доста е!

 

Последни новости