fbpx

Соопштенија

Заев треба да се извини на граѓаните за навредите и да одговара пред органите на прогон за „Рекет“

 Соопштение до јавноста – реакција на изјавата на Стефан Васев

Очајот во СДСМ е се поочигледен.

Наместо Заев да испраќа свои луѓе да држат празни изјави пред штабот на ВМРО-ДПМНЕ, треба да излезе пред народот и да се соочи.

Зоран Заев треба да ја признае својата вмешаност во случајот „Рекет“.

Зоран Заев треба да се извини за навредите кои ги упати кон народот.

Вчера се слушна и како го пцуе и навредува својот народ. Се дозна и дека го контролирал студентското движење. слушнавме што мисли за шарените, но добро е и да знаат Албанците што мисли тој за Али Ахмети.

Вистината не може веќе да ја сокрие Заев.

Дојде време на вистината. Дојде време кога сите криминалци како Зоран Заев ќе одговараат пред словото на правдата.

 

 

 

Со почит,

Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Последни новости