fbpx

Соопштенија

Известување до медиумите - покана за протест

Почитувани, Ве известуваме дека денеска 08.06.2021 година ВМРО-ДПМНЕ од 15 часот до 17 часот ќе протестира во 10 градови во Република Македонија, под мотото Доста е, Излези за Македонија, против новиот обид за продажба на националните и државни интереси од страна на Зоран Заев и Владо Бучковски.

  • Во Скопје протестот ќе се одржи на три локации:

-        Крстосница пред Градска болница – изјава за медиуми

-        Крстосница пред ТЦ Мавровка,

-        Крстосница пред НИП Нова Македонија

  • Штип, кај кружен тек Нама,
  • Велес, ул. 8ми Септември , центарот на градот кај споменикот Кочо Рацин,
  • Кочани, ул. Раде Кратовче, веднаш до градскиот плоштад,
  • Прилеп, Градска кафана ( зграда Општина Прилеп), булевар Гоце Делчев со улица Прилепски бранители,
  • Струмица, ТЦ Глобал во центарот,
  • Кавадарци, раскрсницата кај ООУ Гоце Делчев,
  • Охрид, кружниот тек кај Охридска Банка,
  • Битола, раскрсниците на ул. Димитар Илиевски Мурато со ул. Никола Тесла кај Гроздот,
  • Кичево, раскрсницата кај НЛБ банка и Т -мобиле на булеварот Ослободување.

 

Последни новости