fbpx

Соопштенија

Заев го пцуе народот доколку не гласа за него и признава дека СЈО е под негова контрола

Соопштение до јавноста

Факти кои го одбележаа денот:

1.Заев го пцуе народот и порачува „е**м ти таков народ“ ако и на  изборите во 2016 не гласаат за него.

2.Заев јасно кажува дека „Специјалното јавно обвинителство ќе преземе драстични чекори“ притоа признава дека е под негова контрола.

3.Заев е главниот осомничен во случајот „Рекет“ и треба да одговара пред судските органи.

4.Владата на СДСМ не презема ништо во врска со корона кризата. Бројот на новозаразени  продолжува да се зголемува.

 

 

Со почит,

Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Последни новости