fbpx

Соопштенија

Измамникот Заев да исполни барем едно свое ветување и да си даде оставка поради неуспехот со ЕУ

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ

Почитувани,

Ова е втор пат како Зоран Заев не го исполнува своето ветување дека ќе си даде оставка доколку не успее да издејствува датум за преговори со ЕУ.

Нема датум за преговори зошто самите од СДСМ на цело со Кирацовски признаваат дека да знаеле дека Бугарија ќе ги блокира немале да го потпишат договорот за добрососедство. Но касно се сетија на тоа дури четири години залудно потрошени и во тапкање во место.

Измамникот Заев да исполни барем едно свое ветување и да си даде оставка поради неуспехот со ЕУ.

Во ЕУ нема со црвени телефони од владата кои ја цензурираат опозицијата по телевизии и медиуми.

Во ЕУ нема поради криминалот и рекетот на Заев кој не го испитува и на чие цело седи врхушката на целата власт.

Во ЕУ нема со плантажи марихуана на Заеви.

Во ЕУ нема со половина милион граѓани кои живеат со по две евра на ден.

Заев нема ниту еден успех зад себе. За четири години граѓаните не може да се сетат на ниту еден проект или градба направена од СДСМ.

Со почит,

Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Последни новости