fbpx

Соопштенија

Неспособноста на Заев и Филипче убива луѓе

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ 

За СДСМ врвен приоритет е полнење на нивни џебови.

За СДСМ врвен приоритет се криминални тендери.
Колку власта се грижи за здравјето на граѓаните бројките говорат се.
Заев и Филипче го колабрираа здравствениот систем.
Македонија и сите граѓани страдаат заради неспособноста на Заев и Филипче. Уште е почеток на есен, а сезоната на грип само што не почнала и сепак бројот на заразени е алармантен.
Неспособност на Филипче и Заев чини животи.
Неспособноста на Владата предводена од Заев и неговите министри како Филипче убива луѓе.
За ова мора да има одговорност!

 

Со почит,
Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Последни новости