fbpx

Соопштенија

Јавноста го виде Дончев како става сноп пари во ташна, но за Русковска нема основ за да отвори обвинение

Факти кои го одбележаа денот:

1. Закани по живот кон адвокатот на Боки 13 и него лично, додека тој давал исказ пред ЈО, на само неколку дена откако кажа дека парите од Рекет завршиле кај Зоран и Вице Заев.

2. Јавноста го виде Дончев како става сноп пари во ташна, но за Русковска нема основ за да отвори обвинение.

3. Градоначалникот на Лозово врши притисок врз вработени за да не пријават мобинг.

4. Директори на Центри за јавно здравје, поставени од Филипче се закануваат и вршат притисок врз вработените.

Последни новости