fbpx

Соопштенија

Зоран Заев бега од новинари, наместо програма СДСМ нуди експлозивни направи

Соопштение до јавноста 

Факти кои го одбележаа денот:

1.Заев, Димишков и Димишкова се трговци на притвори со милиониски цифри, Јавното Обвинителство молчи.
2. Зоран Заев бега од новинари, наместо програма СДСМ нуди експлозивни направи.
3.Шекеринска ја злоупотребува својата функција за партиски цели, структури блиски до Заев во паника од дебаклот заплашуваат и шират закани.
4.Здравствениот систем нефункционален, алгоритмот одамна нефункционира а Венко Филипче целосно потфрли во спроведувањето на протоколите.
5. 5 фирми блиски до фамилијата Заеви за 4 месеци со добро разработена шема зеле над 5 милиони евра поврат на ДДВ.
6.Функционер на СДСМ, Ковачевски рекетира фирми во износ од 250 000 евра Јавното Обвинителство трет ден молчи.

 

Со почит,
Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Последни новости