fbpx

Интервјуа

Јанушев за Макфакс: Очекуваме победа и ќе коалцираме со оние што ќе ја прифатат нашата програма

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ и Носител во Третата изборна единица Игор Јанушев, во интервју за Макфакс, вели дека изборот на партнер од албанскиот блок ќе зависи од изборниот резултат.

„Оној што ќе биде партнер во власта со нас, ќе треба да ја прифати нашата програма, тоа е првото што ќе го побараме од сите партии. Изборот на коалициониот партнер сепак ќе зависи од изборниот резултат. Кој ќе биде и со кого, ќе видиме за неполна една недела кога ќе почнат и разговорите со партиите“, изјави Јанушев во интервјуто за „Макфакс“.

Линк од целосното интервју:

Последни новости