Прес

Македонија е на нозе ќе ти врати за сите твои недела кои ги направи...

Интегрален текст од прес конференција за медиуми  на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ
Прес

Наместо избор на кандидат за Претседател на државата, Артан Груби и...

Интегрален текст од изјава за медиуми на Наум Стоилковски – Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ
Прес

Eпидемијата на непотизам на власта се шири и во Кочани

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ
Прес

Kандидатот за претседател на СДС наместо највиското партиско тело,...

Интегрален текст од изјава за медиуми на Наум Стоилковски – Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ

Факти од нашата работа

22,9% невработеност

Невработеноста падна на историско најниски 22,9 отсто

90% повисоки пензии

За 10 години најниската пензија се зголеми за 90,32%

10 топ земји

Македонија во првите 10 држави во светот според Дуинг Бизнис

170K работни места

Отворени над 170.000 нови работни места од 2006 година

Колумни + интервјуа

Затоа што сменија име, можат да прават што сакаат?

Колумна на Александар Николоски, Потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ за Независен весник  

ВМРО-ДПМНЕ ќе ја добие поддршката од народот и ќе победи на предвремени парламентарни избори

Интервју на Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски за Радио Слободна Европа

Менуваат име за да крадат - потврдено!

Колумна на Александар Николоски, Потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ за Независен весник

Фото + Видео