Прес

Во 20-тината страници за кои се спогодил Заев, нема ниту една...

Интегрален текст од прес конференција за медиумина Наум Стоилковски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ
Прес

Една недела молк од Владата на СДСМ за тоа колку чинеше приватната...

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ
Говори

Народот ја избра битката за Македонија, СДСМ ќе доживее дебакл на...

Интегрален текст од обраќање, Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ
Прес

Зоран Заев и СДСМ со вчерашната прослава доживеаја уште еден пораз...

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на  Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ

Факти од нашата работа

22,9% невработеност

Невработеноста падна на историско најниски 22,9 отсто

90% повисоки пензии

За 10 години најниската пензија се зголеми за 90,32%

10 топ земји

Македонија во првите 10 држави во светот според Дуинг Бизнис

170K работни места

Отворени над 170.000 нови работни места од 2006 година

Колумни + интервјуа

Мицкоски: Никогаш, ама баш никогаш нема да се согласам со овој капитулантски договор!

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју вели дека никогаш, ама баш никогаш нема да се согласи со овој капитулантски договор...

Ќе го заобиколи ли Заев референдумот?

Колумна на Александар Николоски, Потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ за Независен

Камен во грло

Колумна на  Димитар Димовски, Член на ИК на ВМРО – ДПМНЕ за Курир

Фото + Видео