Прес

МВР ТУРС нека го објави работниот налог на Димовски за Охрид, во...

Интегрален текст од изјава за медиуми на Сергеј Попов
Прес

Не е до времето зошто има комарци, ниту пак до размножувањето на...

Интегрален текст од изјава за медиуми на Ирена Попова, советник во Советот на Град Скопје
Прес

Власта е во обид да ја прикрие спрегата помеѓу веледрогеријата „Др...

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Наум Стоилковски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ
Актуелно

Апсолутна лага е дека се зајакнува идентитетот со договорот со...

Одговор на прес конференцијата на Костадин Костадинов на Наум Стоилковски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ

Факти од нашата работа

22,9% невработеност

Невработеноста падна на историско најниски 22,9 отсто

90% повисоки пензии

За 10 години најниската пензија се зголеми за 90,32%

10 топ земји

Македонија во првите 10 држави во светот според Дуинг Бизнис

170K работни места

Отворени над 170.000 нови работни места од 2006 година

Колумни + интервјуа

Востанието беше и против грчкиот терор

Колумна на Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски за Независен

Мицкоски: Никогаш, ама баш никогаш нема да се согласам со овој капитулантски договор!

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју вели дека никогаш, ама баш никогаш нема да се согласи со овој капитулантски договор...

Ќе го заобиколи ли Заев референдумот?

Колумна на Александар Николоски, Потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ за Независен

Фото + Видео