fbpx

Соопштенија

Previous Next

Битолчани ќе останат на улиците до конечниот пад на квинслиншката влада на Заев

 Вечерва во 18 часот во знак на револт за распродажбата на националните интереси се блокираа крстосници и во Битола.

Битолчани се крајно разочарани и понижени од страна на ненародната власт предводена од Зоран Заев и велат дека нема да дозволат никој да поигрува со чувствата на Македонците.

Зоран Заев, ниту пак било кој друг политичар, нема право да задира во македонскиот идентитет, бидејќи Македонија не е ничива своина, туку наша татковина.

На блокадите во Битола се обрати и Иванчо Тошевски кој јавно порача дека битолчани нема да се повлечат и секојдневно ќе бидат на улиците, се до конечниот пад на Зоран Заев и оваа квинслиншка влада. Битолчани ќе останат на браникот на Македонија и нема да дозволат пазарџии од типот на Заев да ја ставаат на распродажба.

Народот е на нозе и борбата ќе продолжи.

 

Со почит,

Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Последни новости